Zielony listek wraca na samochody!

Ten rodzaj oznakowania był już stosowany w latach 70 XX wieku, wprowadzony przez Międzynarodową Organizację Prewencji Drogowej egzekwowany był do końca lat 90, by od stycznia 2013 roku znów powrócić na polskie drogi. Zapowiedziano, że z dniem 13 stycznia wejdą w życie nowe przepisy ustawy o kierujących pojazdem, które mają większy nacisk skupić na nadzorze początkujących kierowców.

Zdanie prawa jazdy kat. B

Co to faktycznie oznacza? Po pierwsze zmianie ma ulec okres próbny, a mianowicie 2 lata dla osób, które po raz pierwszy otrzymały uprawnienia do prowadzenia pojazdem-prawo jazdy kategorii B. Kolejnym wymogiem będzie wspomniany już listek klonu, oznakowanie w ten sposób pojazdu ma trwać przez pierwsze osiem miesięcy od otrzymania dokumentu.

Młody kierowca nalepka na samochodzie

Projekt nalepki został już przygotowany przez resort transportu. Ma więc być okrągła, o średnicy 11 cm, na białym tle ma znajdować się zielony liść, o całkowitej średnicy 10 cm, a więc sam element liścia będzie zajmował praktycznie całą naklejkę.

Brak nalepki na samochodzie

A co jeśli nie zastosujemy się do nowych przepisów? Jeszcze nie sprecyzowano dokładnie jaka kara nas czeka za brak oznakowania, wiadomo jednak, że choć taryfikator nic o tym nie mówi, za brak oznakowania otrzymać można mandat karny, tak jak w przypadku innych wykroczeń. Dlatego nich wszyscy świeżo upieczeni uczestnicy motoryzacji zaopatrzą się w naklejkę, unikną tym kary, a i inni kierowcy spojrzą na ich pierwsze pomyłki z przymrużeniem oka.

 

znalezione na: www.hastaszczecin.pl

Pin It

One thought on “Zielony listek wraca na samochody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>