Wózek AGV – czym jest i jak działa

W erze intensywnego rozwoju automatycznych technologii coraz więcej firm rezygnuje z tradycyjnego transportu z wykorzystaniem wózków widłowych i wózków paletowych. Wszystko to za sprawą najnowszych robotów mobilnych, umożliwiających transport bez udziału operatora. Jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne, oszczędne i bezpieczne, wybierane przez coraz większą liczbę managerów na całym świecie.

Czym są wózki AGV?

Wózki AGV (ang. Automated Guided Vehicle) to mobilne urządzenia, działające bez ingerencji operatora. Służą przede wszystkim do transportu obiektów po określonej ścieżce. Ich wdrożenie do pracy jest łatwe i nie wymaga skompilowanego programowania, co czyni korzystanie z tej innowacyjnej technologii jeszcze przyjemniejszym i prostszym.

Robot działa na zasadzie wyznaczania trasy i wykrywania punktu docelowego, inteligentnie unikając kolizji. Wózki mobilne AGV sprawiają, że czynności wykonywane dotąd przez operatora wózków widłowych i paletowych mogą być realizowane automatycznie. Takie rozwiązanie usprawnia i wspiera pracę ludzką, czyniąc ją znacznie efektywniejszą.

Wózek AGV Lean Cart

W ofercie wymienionej firmy dostępny jest wózek AGV wykorzystujący najnowszą technologię w dziedzinie robotów mobilnych. Przewozi on materiały w pełni automatycznie, bez konieczności obsługi przez operatora, wykorzystując technologie komunikacji radiowej. Jednocześnie urządzenie nie wymaga dodatkowego programowania, co czyni je wyjątkowo łatwym w obsłudze. Świetnie sprawdza się w każdej przestrzeni magazynowej i produkcyjnej, czynnie wspierając pracę ludzką.

Wózki AGV a bezpieczeństwo

Każdy wózek AGV Lean Cart posiada rozbudowany system bezpieczeństwa, umożliwiający mu monitorowanie otoczenia w celu uniknięcia kolizji. Producenci kładą duży nacisk na to, aby urządzenie było niezawodne i doskonale działało w każdych warunkach, Stąd też Lean Cart wykorzystuje technologię nadzorowania przestrzeni 2D i 3D w bliskim otoczeniu. Jednocześnie robot zapewnia długi czas pracy przy możliwie jak najkrótszym czasie ładowania.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>