Szafki medyczne metalowe w gabinecie

W gabinetach medycznych i pielęgniarskich często zachodzi potrzeba przechowywania wielu przedmiotów, takich jak leki, materiały medyczne etc. Znakomitym rozwiązaniem, które ułatwi ten proces są szafki medyczne metalowe. Przydadzą się one nie tylko w gabinecie, ale również w laboratorium czy aptece. Dobrze zaprojektowane szafki medyczne metalowe znacznie ułatwią pracę personelowi.

Dlaczego warto inwestować w metalowe szafki medyczne?

Szafki medyczne metaloweSzafki medyczne metalowe są bardzo estetyczne, ale również dużo trwalsze, niż meble innego typu, np. drewniane. Poza tym mebli drewnianych nie można dezynfekować, meble metalowe jak najbardziej tak. Szafki medyczne metalowe wykonane z wysokiej jakości materiałów to niezwykle istotna inwestycja.

Wyglądają one bardzo profesjonalnie, co stanowi dodatkową reklamę i zachętę do skorzystania z danego gabinetu lekarskiego. Szafki medyczne metalowe są również bardzo bezpieczne. Można je wyposażyć w zamek, co zagwarantuje, że nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Na rynku można również zakupić szafki ogniotrwałe, które są w stanie ochronić zawartość przed ogniem. Można je wykorzystywać do przechowywania dokumentacji pacjentów, leków, akcesoriów oraz różnych urządzeń medycznych.

Jakie cechy powinny posiadać szafki medyczne?

Szafki medyczne metalowe są bardzo łatwe w dezynfekcji oraz utrzymaniu w czystości. Pomalowany proszkowo metal jest odporny na działanie czynników agresywnych, jak odczynniki chemiczne oraz środki do dezynfekcji, nie musimy się więc obawiać, że szafka zostanie uszkodzona. Dodatkowo szafki malowane proszkowo mogą mieć dowolny, wybrany przez klienta kolor. Szafki medyczne metalowe mogą być również pokrywane powłoką chromową.

Jest ona również bardzo odporna na czynniki agresywne, a dodatkowo wygląda bardzo estetycznie. Jeśli szafki medyczne metalowe posiadają przeszklone drzwi to zazwyczaj wykonywane są one ze szkła hartowanego. Często do takich szafek montuje się również kółka, co umożliwia ich swobodne przemieszczanie bez zbędnego wysiłku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>