Program do faktur – i każda Faktura VAT wystawiona

Fakturowanie w każdej firmie uważa się za smutną konieczność. Chodzi oczywiście o samą papierologię, która często jest mozolna i zabiera dużo czasu. Co do samego wystawiania faktur to łączy się z opłatą za usługę, bądź towar. To jedyny miły aspekt tej czynności, gdyż mamy wtedy do czynienia z przypływem gotówki. Jednak jak wiemy z praktyki – wystawianie faktur, a realny przelew pieniędzy na konto, jako opłata za fakturę to dwie odległe bajki.

Terminowa płatność zobowiązań

W Polsce wiele firm zwleka z płatnościami i nie płaci w terminie swoich wierzytelności. Według mnie wynika to ze źle stworzonego prawa podatkowego, w którym to najpierw płacimy podatek VAT za usługę, czy towar, niezależnie od tego czy nasz kontrahent nam zapłacił czy nie. To sprawia, że mniejsze firmy mogą łatwo stracić płynność finansową i zbankrutować.

Wystawianie faktur programem

W Polsce funkcjonuje obecnie kilkaset tysięcy przedsiębiorstw. Każda firma musi posiadać program do wystawiania faktur, który będzie posiadał wiele funkcji, jak np. fakturowanie z magazynem, raport kasowy, czy raport ze sprzedaży. Wiele programów do faktur nie posiada tych funkcji, toteż wśród liderów w tej branży uplasowało się kilka dobrych programów godnych polecenia.

Jaki program do wystawiania faktur

Od razu zaznaczę, że są one płatne i wymagają opłaty jednorazowej, bądź okresowej. Kwoty oscylują w okolicach 100 zł za dany program. Nie jest to dużo, a otrzymujemy sprawny program do faktur, który wystawi wszystkie dokumenty sprzedaży jak Faktura VAT, rachunek, czy paragon – i to w kilku językach. Warto przed wyborem dobrego programu do faktur zaznajomić się z opiniami na jego temat oraz popytać sprzedawców o nurtujące nas pytania.

Zobacz programy do wystawiania faktur: https://ksiegowosc24.pl/faktura-vat-program/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>