Praktyczne oświetlenie do domu i warsztatu

Współczesna cywilizacja pozwala nam na całodobowe działanie mimo braku oświetlenia słonecznego. Niezależnie od pory roku, możemy pracować, zajmować się domem, czytać i się uczyć. Lampy i lampki przydają się nie tylko w trakcie zimowych wieczorów. Doceni ją każdy mól książkowy oraz majsterkowicz pracujący w ciemnym warsztacie.

Akcesoria oświetleniowe do Twojego domu

Oświetlenie górne to jedna sprawa. Względnie stałe, choć można operować natężeniem żarówek oraz kloszem czy żyrandolem. Pomocne będzie zaopatrzenie się w kilka mniejszych lampek, które mogą posłużyć jako dodatkowe oświetlenie do szczegółowych zadań lub zmniejszenie ilości światła przeszkadzającego domownikom. Dobrym pomysłem jest włączenie małej lampki podczas oglądania telewizora w ciemnym pomieszczeniu. Rozproszenie światła będzie bardziej przyjazne dla oczu i zwiększy komfort seansu.

Jeśli pracujesz lub uczysz się przy biurku, możesz zdecydować się lampkę biurkową w różnych wersjach. Zwykle da się ją dogodnie złożyć, nagiąć do pasującego kąta padania światła. Są też specjalne lampeczki do zamocowania na książce – emitują one symboliczne światło do czytania w nocy.

Każdy dom powinien mieć też awaryjne akcesoria oświetleniowe w formie latarki lub innej lampki na baterie. W sytuacji, kiedy zabraknie prądu, latarka pomoże odnaleźć się w domu i wykonać wiele czynności bez ryzyka podpalenia świeczką i kapiącego wosku.

Warsztat, auto, podwórko

Prace w warsztacie lub przy samochodzie często wiążą się z pracą po ciemku. Precyzyjne elementy wymagają użycia dodatkowego światła – najlepiej w postaci latarki. Takie akcesoria są dostępne w różnych formach. Można nabyć latarkę typowo warsztatową, która powstała z myślą o poręcznym, długofalowym użytkowaniu. Można ją postawić lub zamontować w różnych miejscach.
Ciekawym rozwiązaniem jest latarka-czołówka, dzięki której światło podąża za nami bez używania rąk. Opaska na głowie przytrzymuje źródło światła, a my możemy zająć się majsterkowaniem.
Latarki przydają się również podczas wypadów namiotowych i kempingowych, wyjazdów samochodem, pieszych wędrówek po zmierzchu. Warto mieć chociaż jedną sztukę.

Lamki, latarki i inne akcesoria z działu oświetlenie: https://abc-agd.pl/158-lampki

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>