Pierwsza pomoc na jachcie – środki ratunkowe

Niezwykle istotną częścią wyposażenia łodzi są środki ratunkowe, oraz zestaw pierwszej pomocy. Muszą znaleźć się one na każdej łodzi. Jest to niezwykle istotna część odpowiedzialnego użytkowania każdego środku transportu, którym jest również łódź. Nigdy nie wiadomo, kiedy stanie się coś, co zmusi nas do ich użycia. W krytycznej sytuacji musimy działać ze sprzętem, który jest już przygotowany i tylko czeka na jego użycie.

Nie możemy zamartwiać się gdzie moglibyśmy otrzymać pomoc. Posiadanie takiego sprzętu pozwoli nam na bezpieczne użytkowanie łodzi i sam komfort, który na wodzie jest bardzo istotny.

Środki ratunkowe przydatne w ciężkich sytuacjach

Sytuacja, w której będziemy używać sprzętu związanego z pierwszą pomocą może zdarzyć się praktycznie zawsze. Oczywiście powinniśmy działać w taki sposób, żeby jej unikać. Zawsze lepiej będzie dmuchać na zimne i ograniczać niebezpieczne sytuacje. Jednak nie możemy przewidzieć tego, co stanie się na wodzie.

Dzięki środkom ratunkowym takim jak np. koło, czy też w przypadku pierwszej pomocy – apteczka będziemy mogli działać w sytuacji stresowej, która może być dużym wyzwaniem bez dobrego przygotowania naszej łodzi pod kątem wyposażenia.

Dostęp ma każdy

Teraz każdy z nas ma dostęp do wielu środków ratunkowych i wyposażenia pierwszej pomocy za pomocą sieci. Zakupy są bardzo proste i każdy z nas może dobrze wyposażyć swoją łódź. Dobrze jest pamiętać o obowiązujących normach. Wszystkie dane potrzebne do zweryfikowania stanu naszej łodzi znajdziemy w sieci. Podobnie jest z rzeczami, które muszą się na niej znaleźć.

Dobrze będzie wybrać produkty, które jakościowo nie będą nas zawodzić. Tutaj nie możemy oszczędzać. W razie przymusu ich wyciągnięcia musimy być pewni tego, że nas nie zawiodą. Warto mieć to na uwadze. Być może dobrym wyjściem będzie też przypomnienie sobie wszelkich zasad, które obowiązują na łodzi. Będzie to dobra dla naszego bezpieczeństwa, które podczas wypłynięcia jest często tylko w naszych rękach i możemy liczyć tylko na siebie i ludzi wokół nas. Nie można tego ignorować.

Zobacz na: https://kompasyachting.pl/k/ratunkowe/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>