Pielęgnacja samochodu – auto spa

W świecie kosmetyków samochodowych istnieje wiele preparatów pozwalających utrzymać nasz pojazd w nienagannym stanie zarówno od zewnątrz jak i w wewnątrz. W środku auta dzięki różnego rodzaju specyfikom mamy możliwość min. prania tapicerki. Służą do tego specjalne płyny piorące, które są roztworem wielu do tego przeznaczonych składników.

Jaki preparat do czyszczenia wnętrza auta?

Drugą postacią są proszki pozwalające samodzielnie sporządzić roztwór, bądź też są sypane na np. zabrudzone miejsce, a w następnej kolejności ścierane wodą. Będąc użytkownikiem auta trzeba być na to przygotowanym z racji tego, że kierowcy lubią za kierownicą konsumować posiłki czy też spożywać napoje. Pozostałymi zabrudzeniami, które również trzeba czyścić są normalne ślady użytkowania. Pamiętać należy, że w ten sposób można wyczyścić także dywaniki, które w pierwszej kolejności będą wymagały odkurzenia.

Czym czyścić plastiki we wnętrzu auta?

Do elementów wymagających czyszczenia są także elementy wykonane z tworzywa tj. konsola środkowa, podłokietniki czy też boczki drzwi. Takie elementy czyścimy najpierw czystą wodą w celu przetarcia z kurzu, a następnie nakładamy na nie środki do konserwacji elementów wykonanych najczęściej z plastiku. Powodują one zabezpieczenie przed zużyciem, nabłyszczają i konserwują.

Szybkie pozbycie się brudu

Gdy auto nie nosi zbyt dużych śladów użytkowania w niektórych przypadkach do pielęgnacji wystarczy ściereczka z czysta wodą i samochodowy odkurzacz. W ten sposób możemy w szybki sposób pozbyć się brudu, który nagromadził się w niedługim czasie. Ważnym elementem wyposażenia pojazdu w kosmetyk jest zapach, który można nabyć w przydrożnej stacji benzynowej, bądź też sklepie motoryzacyjnym.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>