Naturalne szczotki – zadbaj o dom w sposób ekologiczny

Świadomość ekologiczna konsumentów zwiększa się z roku na rok. Z tego powodu decydujemy się na ekologiczne, wielorazowe naturalne produkty domowe, służące do pielęgnacji zarówno domu jak i naszego ciała. Styl życia zero waste zakłada generowanie jak najmniejszej ilości śmieci, a także ograniczanie produktów z plastiku. Z tego względu naturalne szczotki do czyszczenia powierzchni oraz pielęgnacji ciała zyskują na popularności.

Zadbaj o ciało ze szczotkami do masażu.

Trwałe, wykonane z drewna ekologiczne szczotki do masażu z  wygodnym uchwytem świetnie sprawdzą się do szczotkowania ciała na sucho. Zabieg ten działa podobnie do peelingu. Złuszcza martwy naskórek, wygładza skórę, poprawia krążenie i przygotowuje ciało do zastosowania balsamu nawilżającego. Do wyboru mamy między innymi szczotki z wyjmowaną rączką, z włóknem agawy pełniącym rolę włosia, szczotki z włosia końskiego, eko szczotki z drewnem woskowanym, będące odporne na przemoczenie przy ich czyszczeniu, czy szczotki do masażu twarzy. W ofercie istnieją także propozycje dla mężczyzn – ekologiczne szczotki do brody z włosia dzika.

Szczotki do mycia domu – ekologiczna alternatywa gąbek?

Drewniane szczotki sprzedawane są również jako eko artykuły do domu, przeznaczone do czyszczenia m.in. wanny, grzejników, czy nawet do mycia naczyń. Szczotki do mycia naczyń wykonane są z delikatnego włosia, który nie rysuje przyborów kuchennych, również w przypadku szkła. Wykonane są najczęściej z naturalnego włosia końskiego i wyposażone są w wygodną, ułatwiającą długie zmywanie naczyń rączkę.

Ekologiczne czyszczenie butów

Eko artykuły do domu to również szczotki przeznaczone do dbania o nasze obuwie. Drewniane szczotki z miękkim, ale gęsto nabitym włosiem końskim idealnie nadają się do polerowania i delikatnego czyszczenia naszych butów  z zabrudzeń. Wygodny drewniany uchwyt ułatwia manualne oczyszczanie obuwia.

Dbanie o nasz dom oraz pielęgnacja ciała nie muszą być przykrym obowiązkiem. Elegancko wykonane szczotki drewniane o wysokiej jakości znacznie umilą nam nasze codzienne domowe czynności. W całości wykonane z ekologicznych materiałów będą również przyjazną środowisku alternatywą plastikowych artykułów do domu.

Zobacz naturalne szczotki: https://rodzinaeko.pl/naturalne-szczotki

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>