Naturalna pielęgnacja dłoni i stóp zimą.

Kiedy spojrzymy za okno, doskonale widać, że mamy już jesień. Jest to znak, że wielkimi krokami zbliża się zima, czyli pora, kiedy to bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja dłoni i stóp. Warto bowiem pamiętać, że te właśnie części naszego ciała są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, głównie niskich temperatur.

Jak chronić skórę stóp?

Ochrona skóry stóp jest stosunkowo prosta. Wystarczy zadbać głównie o to, aby były odpowiednio zabezpieczone przed niskimi temperaturami. Pomogą nam w tym odpowiednie skarpety i buty. Wybierając je warto pamiętać, aby zapewnić naszym stopom dostęp powietrza, wtedy nie będą się nadmiernie pocić i skóra na nich będzie w lepszej kondycji. Pamiętamy także o usuwaniu nadmiaru naskórka oraz nawilżaniu.

Jak chronić skórę dłoni?

Jeśli chodzi o dłonie, to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Decyduje o tym fakt, iż są one narażone nie tylko na działanie niskiej temperatury, ale także wiatru, wilgoci i innych czynników, z którymi maja styczność niezależnie od pory roku. Niezastąpione jest więc stosowanie odpowiednich preparatów.

Jeśli nie lubimy stosowania tych tradycyjnych, w których mnóstwo jest konserwantów i parabenów, możemy śmiało skorzystać z domowych sposobów naszych babć i mam. Istnieje także na szczęście naturalna pielęgnacja dłoni i stóp.

Ekologiczne kosmetyki do skóry  stóp i rąk

Dostępność tego typu ekologicznych kosmetyków jest stosunkowo duża. Coraz większa liczba firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, decydują się na ich produkcję. W Szczecinie nie będzie najmniejszego problemu z ich zakupem, zawsze można to także zrobić bez wychodzenia z domu, przez internet. Jeśli chodzi o dłonie i stopy to, jak już wspomniano, bardzo ważne jest ich regularne nawilżanie.

Nawilżona skóra jest miękka, elastyczna, a przez to odporna na pękanie. Można stosować do tego celu nie tylko kremy i balsamy, ale także specjalne maseczki przeznaczone do tych części ciała. W dzisiejszych czasach naturalna pielęgnacja dłoni i stóp jest nie tylko możliwa, ale także efektywna i skuteczna.  Zadbaj o te części ciała w ekologiczny sposób.

Więcej: http://leaclinic.pl/opis-uslug/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>