Montaż ogrodzenia z siatki

Ogrodzenia Legnica

Siatka ogrodzeniowa, to od wielu lat najtańszy sposób ogrodzenia działki. Usługi montażu takich ogrodzeń, świadczy wiele firm. Czy jednak warto korzystać z usług takich firm? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Analizując dowolny cennik takich usług – choćby cennik ogrodzenia Legnica lub podobny, łatwo można się przekonać, że to usługa kosztowna. Czy nie lepiej takie ogrodzenie zamontować samodzielnie?

Montaż ogrodzenia z siatki jest łatwy

ogrodzenia-legnicaMontaż takiego ogrodzenia, wbrew pozorom nie jest trudny. Największą trudnością jest prawidłowe osadzenie słupków, na których siatka będzie zamontowana. Słupki muszą być odpowiednio osadzone w powierzchni, zamontowane w linii ogrodzenia.

Należy pamiętać, o tym, by były osadzone pionowo, każdy z nich zaś musi być osadzony na odpowiedniej głębokości. Gdy teren jest równy, nie ma z tym problemu. Przy terenie pochylonym, jest trudniej, ale nie na tyle trudno, by z montażem słupków nie poradził sobie przeciętny amator.

Siatka do ogrodzenia

Siatkę ogrodzeniową należy montować dopiero, gdy beton, którym zabetonowane są słupki, wyschnie. Sam montaż siatki nie jest trudny – wystarczy zamocować druty naciągowe, po czym rozwinąć siatkę, nie zapominając o tym, by ją mocno naciągnąć. Druty naciągowe powinny znaleźć się w górnej i dolnej części słupka. W przypadku wysokich siatek, wskazany jest jeszcze drut w środku słupka, nie jest to jednak reguła, a tym bardziej obowiązek montażu.

Ogrodzenia – Podsumowanie

Bez względu na to, czy grodzimy teren wielkości kilkuset metrów, czy teren wielkości kilku tysięcy metrów, nie warto przepłacać za usługi montażu ogrodzenia. Jeśli mamy czas i chęci, ogrodzenie z siatki możemy zamontować samodzielnie. Prawidłowo zamontowane, stanie się ogrodzeniem na lata.

Więcej na temat ogrodzeń dowiesz się tutaj: Mstal24.pl/ogrodzenia-legnica/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>