Marmur Calacatta – narzędzia do obróbki

W branży budowlanej coraz częściej sięga się po materiały budowlane i wykończeniowe z kamienia, jak na przyklad Marmur Calacatta. Są one niezwykle trwałe i bardzo eleganckie. Dlatego do ich obróbki należy stosować specjalistyczne narzędzia.

Jak dzielimy narzędzia do kamienia

Narzędzia kamieniarskie są coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Bardzo chętnie wykorzystują je firmy z różnych sektorów przemysłowych.
Można je podzielić według kilku kryteriów. Pierwszym z nich może być ich przeznaczenie. I tu możemy wyróżnić kilka podstawowych grup:

  • służące do cięcia. Grupę tą stanowią różnego rodzaju piły i tarcze diamentowe. Rodzaj, umiejscowienie i granulacja diamentu sprawiają, że można je dedykować do różnych materiałów, jest to między innymi wspomniany kamień Calacatta . Są to narzędzia do cięcia asfaltu, marmuru, granitu, piaskowca, betonu, szamotu i wszelkich materiałów budowlanych,
  • służące do szlifowania i polerowania. Tutaj możemy zakwalifikować wszelkie narzędzia z grupy najczęściej nazywanej jako materiały ścierne i polerskie,
  • do wiercenia. W skład tej grupy wchodzą wszelkiego rodzaju diamentowe wiertła, o różnych średnicach i długościach,
  • stosowane do robienia faz, nacięć, bruzd i rowków,
  • do rzeźbienia i wykańczania przedmiotów o nietypowych kształtach. Znaleźć tu można na przykład frezy rzeźbiarskie, tarcze i piłki na trzpieniu, ogólnie mówiąc narzędzia o niewielkich rozmiarach, za pomocą których wykończymy najtrudniejsze miejsca.

Kolejnym kryterium według którego można podzielić narzędzia kamieniarskie jest ich wielkość (średnica).

Najprościej mówiąc każde narzędzie kamieniarskie występuje w kilku rozmiarach. Chodzi o to, aby można było łatwo wybrać to określone, odpowiednie do wielkości obrabianego materiału. Jeśli tniemy lub szlifujemy duże powierzchnie, to wybieramy narzędzia o większych średnicach. Są one wydajniejsze i jesteśmy w stanie pracować szybciej.

Narzędzia kamieniarskie posiadają również różne rodzaje mocowania.

Są one wykorzystywane w naprawdę wielu branżach, więc są stosowane na różnych maszynach. Dlatego też muszą występować w kilku co najmniej odmianach. Widać, że kryteriów tych jest sporo, ale to tylko te podstawowe. Każdy mógłby z łatwością wymyślać jeszcze co najmniej kilka.

Zobacz marmur Calacatta: https://salonmarbella.pl/calacatta-l/

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>