Ludowe rękodzieło teraz w modzie – Folk Design i Etno Design

Donatan swoimi „Słowiankami” zapoczątkował w naszym kraju istny szał na styl ludowy, fachowo określany mianem Folk Design, Etno Design czy po polsku – Modą ludową. Nie trzeba nikomu tłumaczyć na czym on polega, i co reprezentuje. Jak pierwszy raz usłyszałem o tym stylu to nie miałem dobrej myśli – styl wieśniaczy, bezguście.

Rękodzieło w stylu etno

Po zapoznaniu się z asortymentem sklepu z rękodziełem, odzieżą w stylu etno zmieniłem diametralnie zdanie. Znakomite produkty z cepelii ręcznie wykonane to prawdziwe arcydzieła w swojej kategorii.

Przeglądając odzież w stylu folk – sukienki, torebki ludowe, bluzki to naprawdę może się podobać! Fakt, że w większości jest to odzież damska, ale z chęcią widziałbym w nich swoją kobietę. Pstrokate wzory, ludowe wstawki wspaniale się komponują i współgrają ze sobą. Ta moda się podoba, i według mnie – już wkrótce może podbić modowe wybiegi w Polsce i za granicą, stając się naszym towarem eksportowym.

torebki-ludowe

Meble ludowe w stylu rustykalnym

Podobnie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o meble ludowe. Dominują meble w stylu rustykalnym, meble bielone, skrzynie ludowe, czy kredensy oraz łóżka i drzwi. Wspaniałe rękodzieło przykuwa spojrzenia i od razu widać, że nie jest co produkt z meblowej sieciówki, a coś ponad to. Oczywiście za ludową oryginalnością idzie nie najniższa cena, jednak za wyjątkowość się płaci.

Opisane powyżej akcesoria do domu i do ubrania odnalazła moja dziewczyna w Internecie. Trafiła na Sklepludowy.pl, który posiada szeroki wybór ludowych akcesoriów wykonanych, jak pisze producent – ręcznie. Warto tam zajrzeć i zakochać się w tych przepięknych wyrobach liźniętych polską kulturą i tradycją.

 

Autor Szymon K.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>