Łatwa Faktura – wystawianie faktur program

Wystawianie faktur przez przedsiębiorców nakładało na niego wiele obowiązków, oraz łączyło się z kosztami sięgającymi czasem kilku tysięcy rocznie. Obecnie przedsiębiorcy otrzymali nowe narzędzie do ręki jakim jest wystawianie faktur program. Jest to możliwe dzięki zmianie przepisów, dzięki czemu już nie trzeba uzyskiwać pisemnej zgody kontrahenta na wystawienie faktury w wersji elektronicznej.

Faktura online z elektronicznym podpisem

Wprawdzie wystawienie takiej faktury wymaga użycia podpisu elektronicznego, jednak dzięki temu, ze przepisy się zmieniły, takie faktury nie mogą być kwestionowane przez urzędników urzędów skarbowych.

Ważną zaletą faktur elektronicznych jest to, że taka faktura się nie zgubi, czy nie zniszczy. Faktury elektroniczne można przechowywać na nośnikach danych, lub też w chmurze danych, wówczas nie ma obaw, że sam nośnik ulegnie uszkodzeniu.

Jak wyrobić elektroniczny podpis?

Problemem z jakim się przedsiębiorcy spotykają jest koszt podpisu elektronicznego, który jest niezbędny do wystawienia faktury online. Taki podpis to koszt obecnie około 300 do 600zł, przy czym jest on ważny przez dwa lata i po tym okresie trzeba go odnowić, a odnowienie to już koszt około 130zł. Można zauważyć, że koszt podpisu elektronicznego to nic w porównaniu z kosztami, jakie się ponosi przy tradycyjnym wydawaniu faktur.

Jeśli chodzi o wystawianie faktur program znajdziesz na: https://ksiegowosc24.pl/produkt/faktura-vat-2020-standard/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>