Kto zaprojektuje stanowiska montażowe w Szczecinie

Kluczem do wydajnej i bezbłędnej pracy na linii produkcyjnej są dobrze zaprojektowane stanowiska montażowe. Co kryje się pod tym określeniem? Jest to kilka czynników, spośród których najważniejsze wymieniona poniżej.

Ergonomiczne stanowiska montażowe

Nie ma wydajnej pracy bez ergonomii, przynajmniej na dłuższą metę. Ergonomiczne stanowiska montażowe w znaczący sposób wpływają na wydajność i szybkość pracy. Po pierwsze zmniejszają one ilość zbędnych ruchów, które musi wykonać pracownik. Pomijając już sam fakt, że niektóre z tych ruchów są szkodliwe dla zdrowia, to pracownik taki mniej się meczy.

Ergonomiczne stanowiska montażowe, są bezpieczniejsze. Rzadziej dochodzi na nich do wypadków. Ergonomiczne stanowiska montażowe sprzyjają również zmniejszeniu ilości błędów popełnianych przez pracowników.

Możliwość modyfikowania stanowiska.

Plany produkcyjne czasem się zmieniają, co wymusza również zmiany na stanowiskach montażowych. Ważne aby stanowiska montażowe dawały się modyfikować łatwo i szybko. Popularnym rozwiązaniem, które znacznie przyspiesza wszystkie zmiany jest stosowanie ram do których profile mocuje się śrubami a nie za pomocą spawania.

Tak jest szybciej i nie jest to zmiana na stałe, dzięki czemu stanowiska montażowe, może o wiele łatwiej poddawać kolejnym modyfikacjom jeśli to konieczne. Łatwość zmian dotyczy nie tylko wielkich przemeblowań, ale codziennej pracy. Pracownik z pewnością doceni możliwość regulowania wysokości blatu do swojego wzrostu czy dowolnej konfiguracji szuflad etc.

Co jeszcze się przydaje?

Montażowe stanowiska dobrze jest wyposażyć w dwa rodzaje oświetlenia – ogólne oraz punktowe, które pozwoli dodatkowo naświetlić wybrane miejsca. Stanowiska montażowe powinny być również wyposażone w odpowiednią ilość gniazdek elektrycznych. W zależności od realizowanej produkcji warto zwrócić uwagę na odpowiedni materiał z jakiego wykonany jest blat.

Jeśli dane stanowiska montażowe będą służyć także do mycia powinny mieć odpływy.  Pracownicy z całą pewnością będą zadowoleni jeśli stanowiska montażowe będą posiadać odpowiednią ilość uchwytów na narzędzia, miejsca na folie i inne akcesoria do pakowania czy kącik gdzie pracownik może się napić.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>