Jakie usługi kryją się pod pojęciem import z Chin firma

Import z Chin stał się obecnie bardzo popularnym zjawiskiem w Szczecinie. Każdego dnia do portu przypływają kontenery z różnego rodzaju produktami. Proces ten jest zarazem dochodowym zajęciem. W branży tej wyspecjalizowało się wielu przedsiębiorców, którzy proponują pomoc w sprowadzaniu towarów z Azji. Na czym właściwie ich praca polega i jakie czynności oferują?

Import z Chin firma – szczegóły

Różne firmy oferują różne usługi. Przykładowo mogą to być: analiza rynku, sprawdzanie wiarygodności kontrahentów, różnego rodzaje kontrole i analizy laboratoryjne prowadzone w Państwach, z których produkty są importowane, wypełnianie dokumentów i załatwianie wszelkich formalności, odbiór i załadunek towaru do kontenerów, transport i tym podobne czynności. Zakres usług jest jak widać dosyć szeroki, jednak można z nich skorzystać w dwojaki sposób.

Osoby, dla których pojęcie import z Chin firma nie jest do końca obce, mogą skorzystać jedynie z pewnej części oferty. Część czynności, w których czuja się mocni mogą zrealizować samodzielnie, a resztę zlecić tego typu firmie. Osoby, bądź firmy, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z importem mogą skorzystać z usług firm konsultingowych kompleksowo. Oznacza to powierzenie wszystkich czynności firmie. Jest to wprawdzie bardziej kosztowne, ale także bezpieczniejsze.

Czy warto skorzystać z usług pośredników?

Widać więc, że hasło import z Chin firma kryje w sobie dużą ilość różnych czynności. Te podane w artykule to tylko działania przykładowe. Co firma, to inna oferta, jednak większość działań się powtarza. Jak widać zakres jest bardzo szeroki, to w jakim zakresie będzie wykorzystany decyduje sam klient.

Może zlecić swój import towarów kompleksowo, albo uzyskać pomoc jedynie w wybranych przez siebie obszarach. Na początku przygody z importem z pewnością warto z takiej pomocy skorzystać. Nie tylko w Szczecinie, ale także w wielu miastach naszego kraju funkcjonują przedsiębiorcy zajmujący się ta tematyką.

Co oferują firmy konsultingowe

Realizowanie importu z Chin na własną rękę mija się z celem, jeżeli mowa o sprowadzaniu towarów z chin o dużej wartości i w dużej ilości. Rzecz jasna jest to możliwe, lecz warto wiedzieć, że w takiej sytuacji dużo ryzykujemy. Jeśli coś pójdzie nie tak możemy stracić sporą sumę pieniędzy, nie mówiąc już o stresie in nerwach.  Bezpieczeństwo i spokój, a co się z tym wiąże również nasze zdrowie  powinny być dla nas najważniejsze. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Doświadczone firmy konsultingowe specjalizujące się w imporcie z Chin do krajów unii europejskiej działają kompleksowo. Nie tylko pomogą nam w formalnościach typu podatek vat, czy odprawa celna, ale też na życzenie klienta mogą przeprowadzić szereg innych czynności. Mogą to być na przykład: znalezienie rzetelnego dostawcy produktów, którymi jesteśmy obecnie zainteresowani, przeprowadzenie wspomnianej już odprawy celnej i załatwienie innych formalności dotyczących importu towarów, organizacja transportu (transport morski, transport lotniczy), kontrola jakości towaru z Chin zarówno w kraju producenta, jak też na miejscu, kontrola w trakcie produkcji, kontrola załadunku  i wiele innych czynności na życzenie konkretnego klienta. Większośc firm jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o ofertę i warto się skontaktować, aby poznać szczegóły.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.izntrade.com/import-z-chin-firma

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>