Jakie suplementy diety na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze należy do najczęstszych powodów zgonów w Polsce i na świecie. Zwiększa się wówczas ryzyko wylewu, zawału serca, a nawet choroby nerek. Nie każdy jednak wie, że istnieją niefarmakologiczne sposoby, które mogą pomóc w walce z wysokim ciśnieniem.

Osoby, które  wcześnie rozpoczną leczenie nie będą do końca życia potrzebować silnych leków, a także będą je mogły całkowicie odstawić i spróbować naturalnych sposobów. Jednym z tych sposobów są herbaty na nadciśnienie.

Odpowiednie zioła na nadciśnienie

Zioła potrafią być bardzo pomocne w walce z nadciśnieniem. Szczególnie polecane są osobom u których wysokie ciśnienie pojawia się podczas dużych emocji i stresu. Producenci herbat mają też w swojej ofercie różne mieszanki z wielu ziół, które mogą wspomóc terapię. Jakie herbaty na nadciśnienie można kupić? Oto kilka z nich:

  • Jemioła – jest to roślina, która zawiera substancje regulującą metabolizm organizmu, bardzo dobrze wpływa na krążenie i serce. Nie tylko wspomaga obniżanie podwyższonego ciśnienia, ale też podwyższa ciśnienie, kiedy jest zbyt niskie. Jemioła stosowana jest także podczas leczenia miażdżycy.
  • Głóg – to popularna roślina lecznicza w Polsce. Chroni serce i normuje ciśnienie krwi dzięki zawartości flawonoidów i procyjanidynów. Głóg polecany jest dla osób rozdrażnionych, z nadmierną pobudliwością i cierpiących na bezsenność. Składniki do sporządzania naparu znajdują się nie tylko w owocach, ale także liściach i kwiatach głogu.
  • Ruta – posiada wiele substancji jak alkaloidy, które korzystnie wspomagają leczenie nadciśnienia. Działają uspokajająco oraz rozkurczowo. Na rutę powinny jednak uważać kobiety w ciąży i podczas miesiączki, gdyż ta roślina może nasilić krwawienia.
  • Serdecznik – zioło to stosuje się jako lek uspokajający i na problemy z sercem. Najbardziej polecany jest osobom starszym, którzy cierpią na schorzenia naczyniowo-sercowe jak np. przyspieszone bicie serca. Warto też pić napar z serdecznika przy nadmiernej pobudliwości i zaburzeniach snu.
  • Mniszek lekarski –  ma korzystny wpływ na wiele narządów wewnętrznych. W roślinie znajduje się substancja o nazwie mannitol, która obniża ciśnienie krwi i chroni serce. Działa także moczopędnie oraz pomaga w pozbyciu się nadmiaru sodu.

Naturalne preparaty na nadciśnienie

Zioła mogą wspomóc leki, a nawet całkowicie je zastąpić jeśli odpowiednio wcześniej wykryjemy chorobę, lub nadciśnienie nie jest zbyt wysokie. Zanim jednak zdecydujemy się na herbaty na nadciśnienie należy skonsultować się z lekarzem, aby mieć pewność, że będą dla nas bezpiecznie.

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>