Jakie klamerki zatrzaskowe oferuje producent?

Klamerki zaciskowe są powszechnie stosowany typ zapięcia, wykorzystywany zarówno w przypadku ubrań, jak i wszelkiego rodzaju taśm nośnych. Na rynku dostępne są różnego rodzaju klamry zaciskowe, m.in. klamerki zatrzaskowe do plecaków, toreb. Mogą się one różnić od siebie wielkością, materiałem czy funkcjonalnością.

Klamerki zatrzaskowe i ich rodzaje

Ze względu na konstrukcję klamry zatrzaskowe do ubrań ochronnych czy torebek dzielą się na uniwersalne, z blokadą oraz obrotowe. Te pierwsze, to klasyczne, znane wszystkim klamerki w kształcie trójzębu. Wyposażone mogą być w blokadę, która zapobiegnie przypadkowemu wypięciu się blokady. Może to być skuteczne zabezpieczenie przeciwko, chociażby dzieciom, które przez przypadek mogą taką klamrę rozpiąć.

Zatrzaskowe klamry do ubrań ochronnych obrotowe zapewniają pewną swobodę przemieszczania się taśmy, umożliwiając przyjęcie dowolnego kąta jej ułożenia.

Zastosowanie klamerek zatrzaskowych

Jak już wcześniej wspomniano, bardzo popularne i powszechne są klamerki zatrzaskowe do plecaków i toreb. Można je też montować w smyczach dla psów oraz jako zapięcia do nosidełek i wózków dziecięcych. Są też powszechnie stosowane w odzieży roboczej czy militarnej. Jak więc widać zastosowanie tego typu zapięć jest bardzo powszechne.

Materiał na klamerki zatrzaskowe

Podobnie jak wiele innych akcesoriów kaletniczych także klamerki zatrzaskowe do plecaków i toreb (zobacz u prodecenta) mogą być produkowane z plastiku lub metalu. Te plastikowe będą oczywiście lżejsze, ale równocześnie mniej wytrzymałe. Wybór materiału klamry zależeć więc będzie od środowiska jej pracy. Produkowane są oczywiście w różnych rozmiar, co pozwala na ich bezproblemowe dopasowanie do dowolnej szerokości taśmy.

Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyczna tych produktów, co sprawia, że wpasują się w dowolny projekt i styl. Metalowe klamry, po pokryciu odpowiednią powłoką lub farbą, mogą wyglądać na złote lub srebrne, co świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku damskich torebek, gdzie styl i design ma znaczenie szczególne.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>