Jak wybrać najlepsze brodziki prysznicowe

Kupując kabinę prysznicową, najczęściej konieczne jest dobranie do niej brodzika. Musi on mieć odpowiednie wymiary, ale też być dostatecznie solidny i łatwy do utrzymania w czystości. Dobrze dopasowany brodzik zwiększa nasz komfort podczas brania prysznica. Jak znaleźć i gdzie kupić odpowiedni model?

Brodzik prysznicowy płaski

Brodzik płaski może być montowany na równi z płytkami podłogowymi lub lekko nad nimi wystawać. Jego wysokość wynosi najczęściej 2,5 cm, maksymalnie ok. 5 cm. Tego typu model prezentuje się estetycznie, a ponadto jest praktyczny.

Dzięki niemu wchodzenie do kabiny jest proste, również dla dzieci, osób starszych i z ograniczoną sprawnością ruchową. Warto pamiętać, że płaskie brodziki prysznicowe wymagają zastosowania niskiego syfonu.

Brodzik głęboki

Brodzik głęboki świetnie sprawdzi się w domu zamieszkiwanym przez małe dziecko, bo pozwala na swobodne wykąpanie go. Jest to więc ciekawa alternatywa dla wanny, która zwykle zajmuje w pomieszczeniu znacznie więcej miejsca. Model ten może mieć głębokość od 9 do nawet 50 cm.

Nierzadko takie brodziki są wyposażone w wyprofilowane siedzisko, co pozwala na wygodne wykonanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Co prawda nie wymagają one przygotowania specjalnej instalacji, ale nie wszyscy domownicy będą mogli swobodnie wejść pod prysznic.

Z czego powinien być wykonany brodzik?

Brodziki prysznicowe są produkowane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są modele:

  • kompozytowe – są trwałe i odporne na uszkodzenia, a przy tym efektownie wyglądają (są dostępne w wielu kolorach);
  • z kamienia naturalnego – są eleganckie, ale i ciężkie, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed matowieniem;
  • ceramiczne – mają gładką powierzchnię i często są pokrywane powłoką zapobiegającą powstawaniu osadu z mydła. Jednak ceramika jest podatna na uszkodzenia mechaniczne;
  • akrylowe – są lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Co prawda akryl można zarysować, ale nadaje się do renowacji;
  • ze stali emaliowanej – są wyjątkowo trwałe, choć tanie modele mało znanych marek często są podatne na zarysowania i przebarwienia. Ich całkowite usunięcie nie zawsze jest możliwe.

Zobacz przykładowe brodziki prysznicowe z salonu łazienek Domino (https://www.domino-online.eu/lazienka/brodziki.html)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>