Gdzie i jak szukać projektanta

Znajdź odpowiedniego, profesjonalnego projektanta

Jeżeli masz pomysł na to, jak zaaranżować dowolną przestrzeń, znajdź projektanta, który pomoże ci urzeczywistnić twoją wizję. Pamiętaj, że niekoniecznie dogadasz się z pierwszą osobą, z którą postanowisz się skontaktować. Poszukując kogoś, z kim będziesz chciał nawiązać współpracę, przeglądaj portfolio, czytaj opisy tych osób na temat ich samych, przeglądaj fanpage, jeżeli dany projektant takowy posiada.
Pomoże ci to wybrać osoby, których sposób myślenia i wykorzystywania przestrzeni będzie możliwie najbardziej zgodny z twoimi potrzebami. Nie wszystkie rozwiązania, proponowane przez projektanta muszą ci odpowiadać. Uwzględnij jednak, że wykonanie pewnych rzeczy może okazać się niemożliwe w tym konkretnym pomieszczeniu i wówczas należy albo znaleźć jakiś kompromis, albo całkowicie zmienić koncepcję i zmienić pomysł na aranżację.

Gotowe lub szyte na miarę

Niektórzy architekci mają swoją bazę gotowych projektów, które następnie zostają dopasowane do konkretnego wnętrza. Jeżeli kompletnie nie masz pomysłu na aranżację i szukasz inspiracji, przeglądanie gotowych pomysłów może pomóc ci w podjęciu decyzji, na temat tego w jaki sposób urządzić swój dom lub mieszkanie. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli nie wiesz, w jaki sposób chcesz urządzić swoją przestrzeń, to możesz spróbować stworzyć projekt od zera.

Nawiązując współpracę z profesjonalistą, dajesz sobie szansę na to, że twoje wnętrze będzie jak „szyte na miarę.” Podczas rozmów z projektantem wnętrz, opowiedz mu o swoich codziennych nawykach i przyzwyczajeniach. Jak lubisz spędzać czas, w jaki sposób odpoczywasz, które kolory ci się podobają i ile czasu chcesz poświęcać na sprzątanie. Może to brzmieć banalnie, ale dzięki takim rozmowom, prościej ci będzie uświadomić sobie, czego tak naprawdę potrzebujesz od swojej prywatnej przestrzeni.

Czy przyda ci się minimalistyczne wnętrze, które nie wymaga wiele uwagi i łatwo w nim zmieniać dodatki? A może wolisz energetyzującą aranżację, wykorzystującą intensywne barwy? Otwartą przestrzeń, z miejscami pozwalającymi na zaproszenie przyjaciół i rodziny, na wspólny obiad lub małe przyjęcie?

Szukaj inspiracji i nieszablonowych rozwiązań

Nasz dom lub mieszkanie, powinny być naszym azylem. Miejscem, do którego lubimy wracać, które kojarzy nam się z bezpieczeństwem i jest po prostu nasze. Prywatne, urządzone zgodnie z naszymi pomysłami i potrzebami. Przeglądaj magazyny wnętrzarskie, portfolio projektantów, blogi i inspirujące strony w internecie. Nie bój się ekstrawaganckich lub niebanalnych rozwiązań!

To twój dom, ty masz się w nim czuć dobrze. Wybieraj spośród różnorodnych materiałów, kolorów, rozwiązań. I nie bój się zmieniać zdania na etapie tworzenia projektu. Jeżeli nie jesteś w stu procentach pewny, że dane rozwiązanie jest dla ciebie, daj sobie czas na zastanowienie się. Zmiany prościej wprowadzić na papierze, niż zmieniać coś na bieżąco, podczas prac remontowych, na dowolnym ich etapie. Jedynie w momencie wykańczania wnętrza, manipulowanie dodatkami nie będzie sprawiało większych problemów.

Źródło: https://deko-rady.pl/aranzacja-salonu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>