Ebooki – Rozwój czytelnictwa elektronicznego

Czytanie książek to dla wielu z nas nadal najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu oraz na dowiedzenie się czegoś ciekawe o świecie, kulturze. Według wielu rankingów książki uważamy za najlepsze źródło rzetelnej wiedzy. We współczesnym świecie obserwujemy zmieniający się trend w postaci przenoszenia książek papierowych do świata elektronicznego. Dla wielu z nas wygodnie jest czytać na laptopie, tablecie, czy naszym smartfonie.

Męczące czytanie ebooków


Ebooki
powoli podbijają nasz rynek, zmieniając jego oblicze i nadając naszemu czytelnictwu innej wartości. Zmiany w aspekcie cyfryzacji są na tyle poważne i zachodzą tak szybko, że doszło nawet do śmiesznej sytuacji w mojej rodzinie. Moja mama pracuje w miejskiej bibliotece i zastanawia się czy biblioteki miejskie wkrótce nie zostaną zlikwidowane. To chyba obawa na wyrost, bo raczej w ciągu najbliższych lat na to się nie zanosi. Ale myślę, że za 10, czy 20 lat to nastąpi.

logo marzena

Popularność internetowych księgarni

Rozwój internetowych księgarni, które oferują książki w formie ebooków jest oszałamiający. Bardzo wiele wydawnictw nastawia się na sprzedaż książek w tej formie. Przemawia za tym faktem oprócz ogólnej tendencji jeszcze wiele innych aspektów. Mianowicie chodzi o obniżenie kosztów produkcji książki.

Ebooki mamy w formie wirtualnego nośnika, który możemy skopiować na nasz dysk przenośny i korzystać z niego w każdym miejscu. Z dnia na dzień przybywa elektronicznych książek, które będą zalewały nasz rynek. Według mnie to dobry krok naprzód, chociaż sam osobiście nie lubię zbyt długiego wpatrywania się w ekran i czytania zbyt długich tekstów.

Autor Dawid P.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>