Czym są potrzeby NVC

Chyba każdy z nas chciałby mieć dobre relacje z osobami. Gdyby tak było, to chyba cały świat byłby piękniejszy. Nikt nie znałby pojęcia wojny, a w obliczu zagrożenia wszyscy działaliby razem, jednocząc swoje siły przeciwko wrogowi. To jednak są złudne marzenia. To coś, co jak na razie jest poza naszym zasięgiem. Dzisiaj wiele osób się kłóci, przez co relacje z innymi osobami nie układają się tak, jak powinny.

Może czas to zmienić? Może samodzielnie jednostki nie będą w stanie zmienić całego świata, jednak z powodzeniem mogą rozpocząć działanie od własnego „podwórka””. Czas na zmiany.

Potrzeby nvc

Komunikacja bez przemocy

NVC Marshalla Rosenberga cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu osób. Poczynając od mam, tatusiów, po szefów wielkich korporacji. Co może łączyć tak dwa odmienne środowiska społeczne? Komunikacja! I to pod wszelkimi rodzajami. Każda z tych osób – szefowie, rodzice – doskonale zdają sobie sprawę, że dobrze ułożona komunikacja, to sukces dla nich samym.

Rodzice będą dumni ze swoich dzieci za to jakimi będą mądrymi i roztropnymi osobami. Szefowie będą cieszyć się z zespołu, który działa wspólnie dla dobra firmy. Dobry zespół to dobre zyski. Warto poznać więc Nonviolent Communication,  który został opracowany już przez wspomnianego Marshalla Rosenberga. To dzięki niemu wiemy, ze istnieje coś takiego jak porozumiewanie bez napiętych emocji. Może zamiast wyzywać się nawzajem, możemy dać sobie całusa w rodzinie? Może zamiast krytykować swojego pracownika, będziemy w stanie go za coś pochwalić?

Potrzeby NVC – ustalanie i działanie

Szkolenie NVC trwa z dwa dni. Dla jednych krótko, a dla innych w sam raz. To okres intensywnej pracy, gdzie uczestnicy będą poznawali liczne zagadnienia, które potem będzie trzeba wprowadzić w swoje życie. Nie będzie to jednak łatwe. Jednym z etapów szkoleń jest ustalenie pewnych potrzeb.

Czym są potrzeby NVC? Pomagają ustalić rzeczy ważne i ważniejsze. Czy to co chcą nasze dzieci jest naprawdę ważne? A może to chwilowa zachcianka? Podobnie jest w komunikacji z naszymi pracownikami. Takie szkolenia wnoszą mnóstwo powiewu, jeżeli chodzi o komunikację z innymi osobami.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>