Czy import z Azji wpływa na sektor transportu w Szczecinie i Polsce.

Import z Azji stał się obecnie bardzo popularnym przedsięwzięciem, a jego skala pozostaje na wysokim poziomie od wielu lat. Tamtejsze produkty są obecne w niemal każdej dziedzinie życia, a ich kupno nie stanowi większego problemu. Taka sytuacja dla wielu przedsiębiorstw funkcjonujących w naszym kraju ma niekorzystny wpływ. Część przedsiębiorców upatruje tu jednak swojej szansy i stara się wykorzystać popularność tego zjawiska.

Import towarów z Azji

Wystarczy spojrzeć na polskie miasta z dostępem do Bałtyku. Do portów znajdujących się na ich terenie każdego dnia przypływają kontenerowce przywożące towary z różnych krajów Azji.

Produkty te trzeba przecież najpierw rozładować, a następnie dostarczyć do miejsca ich przeznaczenia, które znajdują się nie tylko w najdalszych częściach naszego kraju, ale nierzadko także Europy. Na terenach portów funkcjonuje duża liczba firm, które na przykład zajmują się rozładunkiem towarów, czy pośrednicy pracy rekrutujący ludzi do rozładunku. Bez wątpienia z tego faktu korzystają także firmy transportowe, dla których często import z Azji to być, albo nie być.

Dlatego też w miastach portowych jak Szczecin istnieje bardzo duża liczba firm o specjalności transport krajowy i międzynarodowy (na przykład Dromaderbis.pl). Mimo tak silnej konkurencji liczba ta od wielu lat nie spada. Z sytuacji tej korzystają również firmy zajmujące się obsługa importu.

Oferty firm transportowych

Ich oferty są bardzo rozbudowane, dzięki czemu zatrudniają wiele osób. Tego typu firmy działają kompleksowo i oferują także usługi polegające na magazynowaniu i właśnie transporcie, zarówno tym krótkodystansowym, jak i międzynarodowym.

Widać więc, że import z Azji ma znaczny wpływ na wiele sektorów Polskiej gospodarki, również, a może przede wszystkim na sektor transportowy. Świadczy o tym liczba zarejestrowanych w nadmorskich miejscowościach firm przewozowych oraz firm, których nomada to obsługa importu. Podlonych firm jest wiele, i większość ma w swojej ofercie usługi transportowe, co może świadczyć, że jest to w dalszym ciągu atrakcyjny segment rynku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>